fbpx
Przejdź do treści
logo gobrain

Twoje dziecko ma dysleksję? Trening GoBrain to świetne rozwiązanie!

Czy wiesz, że aż 15% dzieci w Polsce ma dysleksję? Czym jest dysleksja i jak można sobie z nią poradzić? Mogą przeczytać o tym Państwo w naszym artykule:
Wielu z nas spotyka się z hasłem: dysleksja. Jak podają statystyki, aż 15% dzieci ma dysleksję. Pomimo tak częstego występowania, nierzadko objawy mylone są błędnie z niestarannością czy lenistwem dziecka.
 
Czym tak naprawdę jest dysleksja i jak można sobie z nią radzić?
Ogólnie dysleksję określa się jako trudności w nauce czytania i pisania. Głównym problemem w dysleksji jest poprawne, szybkie i skoordynowane przetwarzanie bodźców wizualnych i słuchowych. Dziecko wolniej czyta, przekręca końcówki wyrazów, popełnia błędy ortograficzne oraz poświęca więcej czasu na zrozumienie tekstu słyszanego lub czytanego.
 
Dysleksji mogą towarzyszyć problemy z mową, koncentracją czy uwagą. Według statystyk u jednego na czworo dzieci z dysleksją mogą towarzyszyć centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego (CAPD).
Według klasyfikacji profesor Bogdanowicz wyróżnia się:
· dysleksję wzrokową, gdzie zaburzona jest percepcja wzrokowa,
· dysleksję słuchową, opierającą się na trudnościach w przetwarzaniu bodźców dźwiękowych,
· dysleksję integracyjną, polegającą na braku koordynacji procesów percepcyjno-motorycznych,
· dysleksję mieszaną, będącą połączeniem dysleksji wzrokowej i słuchowej.
Warto zaznaczyć, że dysleksja nie ma związku z poziomem inteligencji dziecka. Jest ona jedynie ograniczeniem w rozwoju indywidualnego potencjału dziecka.
 
Kompleksowa, profesjonalna terapia zapobiega rozwinięciu się negatywnych skutków dysleksji, takich jak zaburzenia pamięci, uwagi, koncentracji, a w konsekwencji problemów w nauce. Należy pamiętać, że u dzieci z dysleksją możemy spotkać się ze spadkiem motywacji spowodowanym licznymi niepowodzeniami szkolnymi.
Warto zaznaczyć, że według badań zastosowanie terapii, obniża z 15 do 1,5 procent dzieci ze zdiagnozowaną dysleksją! Dlatego należy wprowadzić działania terapeutyczne jak najwcześniej.
Trening ITS GoBrain Zabawy Z Dźwiękami rozwija pamięć, koncentrację oraz koordynację słuchowo-wizualną. Rozpocznij działania wspomagające rozwój Twojego dziecka dla lepszych efektów w nauce szkolnej! Nie zwlekaj i zgłoś się do jednego z naszych terapeutów: http://www.gobrain.pl/providerzy-metody-gobrain

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *