fbpx
Przejdź do treści
logo gobrain

Przez szkołę podstawową z GoBrain!

Wiek, kiedy twoje dziecko idzie do szkoły jest bardzo wyjątkowym momentem w jego życiu. Wtedy właśnie zaczyna się uczyć wielu nowych rzeczy, nie tylko tych, które ma zapisane w podręcznikach. Szkoła podstawowa jest miejscem nowych wyzwań, nauki samodzielności a także życia społecznego twojego dziecka.
 
Po pierwsze szkoła wymaga od dziecka umiejętności koncentrowania się na zadaniu. Wraz z dorastaniem wykształcamy mechanizm dowolnego skupiania uwagi, który pomaga nam precyzyjnie wykonywać zadanie bez rozpraszania się. Warto go pielęgnować i rozwijać, gdyż jest on niezwykle przydatny w dorosłym życiu. Do trenowania uwagi wykorzystuje się różne zadania, gdzie zmierzamy się z dystraktorami, czyli bodźcami odwracającymi naszą uwagę. W ITS GoBrain Zabawy z Dźwiękami zastosowaliśmy opcję dźwiękowych dystraktorów, aby również i tę umiejętność rozwijać u dzieci podczas wykonywania różnych zadań.
 
Drugą ważną umiejętnością jest pamięć. Dziecko w wieku szkolnym nabywa umiejętność stosowania własnych strategii pamięciowych. Warto je wspierać proponując mu różne mnemotechniki, aby mogło znaleźć optymalną dla siebie opcję. Przykładem mnemotechniki może być układanie wierszyka zawierającego pojęcia do zapamiętania. Inną możliwością rozwoju tej umiejętności jest wykonywanie zadań wymagających przypominania, odtwarzania usłyszanych informacji. Zadania w treningu GoBrain ćwiczą pamięć i uważne słuchanie.
 
Oprócz uwagi i pamięci środowisko wczesnoszkolne stawia przed maluchem wiele wyzwań społecznych. Więzi tworzone z rówieśnikami stają się dużo głębsze niż te, z którymi mieliśmy do czynienia w przedszkolu. Dziecko zaczyna uczyć się efektywnego pracowania w grupie, w tym dzielenia się, negocjowania czy wspierania. Gdy pojawiają się konflikty na tych polach, warto wspierać swoje dziecko w rozwiązywaniu ich poprzez wskazówki, jednocześnie nie pozbawiając go samodzielności. Budowanie poczucia własnej wartości wraz z konsekwencją w działaniu to klucz do sukcesu.
 
Jako zespół GoBrain od 2009 roku pracowaliśmy nad programem, który byłby w stanie wesprzeć dziecko w podróży przez świat nauki i dorastania. Efektem tego jest Interaktywny Trening Słuchowy Zabawy z Dźwiękami, który rozwija u dziecka przetwarzanie słuchowe, pamięć, koncentrację, wielozadaniowość oraz kreatywność. Sukces naszego programu potwierdzają opinie rodziców, których dzieci korzystały z treningu. Mogą się Państwo zapoznać z nimi tutaj: http://www.gobrain.pl/opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *