Przejdź do treści
logo gobrain

ITS GoBrain

ITS GoBrain

Interaktywny trening słuchowy nauka przez zabawę Fast Learning & Fun

Interaktywny Trening Słuchowy GoBrain
Innowacyjny program online 
Zindywidualizowany specjalnie dla Twojego dziecka
Poprawa koncentracji, pamięci i uwagi

Trening mózgu czyni mistrza

GoBrain to infografika

Trening stosujemy w domu dziecka pod kontrolą rodzica lub w gabinecie terapeuty.

 ITS GoBrain wykorzystuje najnowsze badania dotyczące neuroplastyczności mózgu, nowoczesną technologię oraz doświadczenie metodyczne certyfikowanych terapeutów. 

Program dostosowuje się do aktualnych możliwości użytkownika. 

Atrakcyjna forma przyczynia się do uzyskania przez dziecko umiejętności będących podstawą do osiągnięcia w krótkim czasie sukcesu edukacyjnego.

ITS GoBrain Zabawy z Dźwiękami jest kierowany do dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Efektem treningu  jest poprawa umiejętności tj. pamięć, uwaga, koncentracja będących podstawą osiągnięcia sukcesu.

Program jest szczególnie przydatny dla dzieci:

 • z zaburzeniami koncentracji i uwagi słuchowej,

 • wymagających powtarzania poleceń,

 • mających trudności z doprowadzeniem zadań do końca,

 • z problemami w nauce,

 • z nieadekwatną samooceną,

 • które mają bądź miały problemy ze słuchem, np. w konsekwencji przerostu migdałków,

 • z zaburzeniami przetwarzania słuchowego CAPD.

            TRENING MÓZGU CZYNI MISTRZA

Efekty stosowania treningu ITS GoBrain

Poprawa  przetwarzania słuchowego 

Poprawa wyników w nauce

Poprawa wymowy oraz komunikacji językowej

Poprawa uwagi i koncentracji, pamięci

Normalizacja wrażliwości słuchowej

Zasady korzystania z ITS GoBrain

SYSTEMATYCZNOŚĆ

Ćwiczenia powinny być prowadzone systematycznie, co najmniej 3 razy w tygodniu.

ILOŚĆ ETAPÓW

Zależy od możliwości dziecka od 8 do 25 sesji treningowych

PERSONALIZACJA

Sesja treningowa trwa od 10 do 30 minut. Indywidualne dopasowanie.

MAKSYMALIZACJA EFEKTÓW

ASYSTA

Wskazane jest towarzystwo osoby dorosłej, która monitoruje przebieg treningu.

ZALECENIA

Opcjonalne zastosowanie słuchawek nausznych.

Czym jest ITS GoBrain?

 • Nowatorski program słuchowy
 • Unikatowe rozwiązanie na polskim rynku
 • Przystępny dla każdego
 • Do wykorzystania w dowolnym miejscu
 • Wynik połączenia wieloletnich doświadczeń certyfikowanych specjalistów z zaawansowaną technologią DGD Digital Graphic Design

Jak powstał trening?

Program powstawał przez kilka lat. Początkowo jako wynik programu badawczego na WUM w oparciu o wieloletnie doświadczenie neurologopedów, weryfikowany w praktyce terepeutycznej. 

ITS GoBrain wykorzystuje najnowsze badania dotyczące neuroplastyczności mózgu, nowoczesną technologię oraz doświadczenie metodyczne certyfikowanych terapeutów.  

Ewaluował na przestrzeni lat pod wpływem informacji zwrotnych od użytkowników, terapeutów osiągając dzisiejszy kształt oferując nie tylko trening interaktywny, z automatyczną analizą danych dostępną terapeucie w dowolnym momencie. 

Oprócz treningu terapeuci otrzymali kompleksowe narzędzie do diagnozy zawierające test, kwestionariusze, pomoce oraz programy edukacyjne, urzeczywistniając wizje nauki poprzez zabawę – FL&F Fast Learning & Fun. 

Trening ITS GoBrain Zabawy Z Dźwiękami powstał przy współpracy merytorycznej poradni specjalistycznej Logomedic i wsparcia technologicznego DGD.

Trening ITS GoBrain zachęci dziecko do podejmowania nowych wyzwań dzięki zdobytym umiejętnościom!

Kto może korzystać z treningu ITS GoBrain?

Dziecko

Program szczególnie przydatny jest dla dzieci w wieku 4-12 lat z:

zaburzeniami koncentracji uwagi słuchowej,

wymagających powtarzania poleceń,

problemami w nauce,

zaburzeniami przetwarzania słuchowego na poziomie centralnym CAPD,

nadwrażliwością słuchową.

Rodzic

Program zapewnia dziecku:

naukę przez zabawę,

produktywny czas przed ekranem,

przygotowanie do nauki czytania i pisania,

umiejętność uważnego słuchania,

szybkie efekty terapii logopedycznej,

poprawę koncentracji i uwagi,

ćwiczenie pamięci.

Nauczyciel

Zalety GoBrain w  przedszkolu i szkole:

poprawa  umiejętności słuchowych,

lepsza koncentracja, uwaga i pamięć,

poprawia umiejętność uważnego  słuchania,

wspiera proces nauki czytania i pisania,

produktywna nagroda w czasie zajęć,

atrakcyjna forma treningu.

Terapeuta

Uzupełnienie warsztatu terapeutycznego

podnoszenie efektywności terapii logopedycznej,

poprawia  autokontrolę słuchową,

zwiększa efektywność terapii pedagogicznej, dysleksji

możliwość uzyskania dodatkowy korzyści finansowych przy redystrybucji kodów,

stały promocyjny kod na zakup treningów.

 

Jak zamówić ITS GoBrain?

Nasz program może zostać zakupiony za pośrednictwem Providera GoBrain, który wcześniej przeprowadził z dzieckiem Pretest i  wypełnił Kwestionariusz Początkowy.
Program można też zakupić indywidualnie w zakładce sklep.

Odtwórz wideo

Nasz program może zostać zakupiony za pośrednictwem Providera GoBrain, który  ma dostęp do narzędzi umożliwiających analizę umiejętności dziecka w 8 obszarach oraz dostęp do narzędzi takich jak: pretest,  kwestionariusze, próby diagnostyczne, i inne. Analiza zebranych danych pomaga dobrać skuteczne działania terapeutyczne oraz po ich zastosowaniu zweryfikować ich skuteczność. Do wykorzystania jako uzupełnienie treningu ITS GoBrain lub niezależnie do wykorzystania w codziennej praktyce terapeutycznej. 

Program można też zakupić indywidualnie w zakładce sklep lub klikając na ikonę poniżej.

Dostępne rodzaje treningu ITS GoBrain
wybierz dla Siebie najlepszą wersje:

Klucz musi być wprowadzany z każdym otwarciem programu w celu identyfikacji treningu. Jest dostępnym na każdym komputerze z zainstalowanym programem ITS GoBrain – zapewnia ciągłość treningu bez względu na miejsce jego wykonania.

Aby rozpocząć trening niezbędne jest wprowadzenie kodu z I etapu treningu.  Po uruchomieniu treningu,  program po wprowadzeniu kodu z I etapu zaimportuje wyniki z poprzedniego i na podstawie tych danych dostosuje trening w celu maksymalizacji efektów działań terapeutycznych. 

Program przeznaczony do pracy w placówkach edukacyjnych np. przedszkola, szkoły, poradnie, gabinety terapeutyczne. Szczególnie przeznaczony dla placówek prowadzących działania edukacyjne oraz terapeutyczne. Zawiera wersję Interaktywnego treningu słuchowego do wykorzystania dla dowolnej ilości użytkowników.  

Dodatkowym atutem jest dołączenie pakietu 350 programów edukacyjnych takich jak: nauka kolorów, kształtów, liter, czytania sylab, ćwiczeń orientacji przestrzennej, pamięci oraz podstawowych działań matematycznych. Licencja ważna jest 365 dni od chwili wprowadzenia klucza do systemu. Wersja jednostanowiskowa. Przedłużenie licencji w atrakcyjnej cenie lub możliwość zakupu licencji bez limitu czasowego.

Uwaga: możliwość zakupu w dwóch wersjach: samodzielnie oprogramowanie do zainstalowania na urządzeniu w placówce lub dedykowany tablet wraz z zainstalowanym oprogramowaniem.

Tutaj znajdziesz Providera metody GoBrain w Twojej okolicy

Najczęściej zadawane pytania

ITS GoBrain jest dedykowany dla dzieci w wieku 4-12 lat, które słyszą dobrze ale nie słuchają, potrzebują powtarzania poleceń, mają problemy z uwagą. Program wskazany jest w przypadku gdy występuje nadwrażliwość słuchowa- zatykanie uszu, objawy przeciążenia układu nerwowego- nerwowość, jąkanie. Polecany jest dla dyslektyków, dzieci z problemami z mową, komunikacją, nauką czy koncentracją.

Celem ITS GoBrain jest poprawa przetwarzania informacji słuchowych a dzięki temu poprawa mowy, pamięci koncentracji i uwagi.

ITS GoBrain sukces w roli ucznia, zwiększenie efektywności terapii logopedycznej, pedagogicznej.

Zakupu można dokonać za pośrednictwem terapeuty, który jest Providerem Gobrain lub bezpośrednio przez sklep na stronie gobrain.pl

https://gobrain.pl/strefa-rodzica/nasi-terapeuci

Po dokonaniu zakupu i otrzymaniu mailem kodu aktywacyjnego należy kliknąć na przycisk ,,kontakt ze sprzedawcą” i podać dane do faktury, wówczas faktura zostanie wysłana na wskazany mail.

ITS GoBrain jest dedykowany dla dzieci w wieku 4-12 lat, które słyszą dobrze ale nie słuchają, potrzebują powtarzania poleceń, mają problemy z uwagą. Program wskazany jest w przypadku gdy występuje nadwrażliwość słuchowa- zatykanie uszu, objawy przeciążenia układu nerwowego- nerwowość, jąkanie. Polecany jest dla dyslektyków, dzieci z problemami z mową, komunikacją, nauką czy koncentracją.

Wersja szkolna ITS GoBrain pre&school jest przeznaczona do stosowania w placówkach edukacyjnych. Nie ma ograniczenia ilości użytkowników. Terapeuta sam decyduje o czasie trwania sesji ich ilości i zadaniach. Wersja szkolna nie jest podzielona na sesje i nie ma dobowych ograniczeń czasowych takich jak ITS GoBrain w wersji indywidualnej. Pozwala na dostęp do wszystkich zadań, gier i bonusów. Zalecane jest stosować zadania treningowe od różnicowania dzięków pod względem ilości, długości, wysokości, sekwencji, rozpoczynając od podstawowego stopnia trudności. Dodatkowo do ITS GoBrain pre&school dołączono ponad 300-ta gier edukacyjnych, pogrupowanych w pakiety “Zabawy logopedyczne”, “Zabawy z literkami” …Pakiet ten uatrakcyjni zajęcia prowadzone w szkole oraz umożliwi ćwiczenia w atrakcyjnej dla dzieci formie.
Program ITS GoBrain Pre&school jest aktywny przez 365 dni od czasu wprowadzenia klucza aktywacyjnego. Po tym okresie należy kupić i wprowadzić kod aktywacyjny na kolejny rok. Internet wymagany jest tylko do aktywacji pakietu. Programy Edukacyjne nie wymagają ponownej aktywacji nie są objęte limitem czasowym.

Zakupiony kod na wersję jednostanowiskową do ITS Gobrain można użyć na jednym z wybranych urządzeń – Android (telefon, tablet), PC Windows (komputer, laptop, notebook).

Każdy trening zawiera 4 poziomy trudności. Każdy poziom zawiera 5 zadań głównych podzielonych na etap nauki, test i grę bonus. Ilość treningów zależna jest od potrzeb i umiejętności słuchowych dziecka. Po przeprowadzeniu analizy wyników po pierwszym treningu terapeuta omawia efekty terapii i podejmuje stosownie do uzyskanych postępów decyzje o kontynuacji lub zakończenia terapii. Zastosowanie kolejnego treningu ma na celu kontynuację ćwiczeń, poprawę wyników oraz utrwalenie uzyskanych efektów.

Przerwa między treningiem pierwszym a kolejnym nie jest wymagana.

Tak, z każdym treningiem pamięć i koncentracja będą się poprawiać. Problemy występujące w trakcie zadań treningowych wskazują na konieczność kontynuowania tego typu treningu, który jest najbardziej podstawowym aktywnym treningiem słuchowym. ITS GoBrain wykorzystuje bodźce wzrokowe na podstawowych poziomach wspierając zaburzone funkcje słuchowe. W miarę postępów dziecka wsparcie wzrokowe jest coraz mniejsze na korzyść koncentracji słuchowej. Tym sposobem możliwe jest stopniowe niwelowanie problemów, które są przyczyną trudności oraz niechęci dziecka do tego typów zadań. Umiejętności słuchowe systematycznie zwiększają się, umożliwiając wyjście z wielu problemów, z którymi dziecko z zaburzeniami przetwarzania słuchowego musi się zmierzyć.

Platforma Terapeuta zawiera zestaw diagnostyczny składający się z Pretestu i Postestu do badania umiejętności słuchowych, czasu reakcji, poziomu odporności na rozproszenie, pamięci słuchowej. Umożliwia dostęp i śledzenie postępów podopiecznych w treningu ITS GoBrain takich jak: data i godzina aktywności w treningu, rodzaj zadań i uzyskane wyniki. Dodatkowo terapeuta korzystający z Platformy Terapeuta ma dostęp do kwestionariuszy, ankiet, wywiadu, karty oceny rozwoju dziecka, karty lateralizacji, pomocy do ćwiczeń i scenariuszy. Dzięki temu może dokonać oceny możliwości dziecka, planowania działań terapeutycznych oraz ich ewaluacji. Dostęp do Platformy Terapeuta jest możliwy po szkoleniu dostępnym na stronie www.gobrain.pl