fbpx
Przejdź do treści
logo gobrain

Zabawy logopedyczne. Głoski ciszące.

Ćwiczenia mające na celu poprawę umiejętności słuchania, pamięci wzrokowej i słuchowej, oraz myślenia sekwencyjnego.

Sklepy - IOS i Android

Wersja demo online - kliknij na obrazek by zagrać

Zabawy logopedyczne. Głoski si, zi, ci, dzi

Zestaw gier logopedycznych „Głoski”. Dla dzieci w wieku od 3 lat.
WSPARCIE TERAPII MOWY
Aplikacja logopedyczna zawierająca ćwiczenia, które wspierają prawidłowy rozwój mowy i komunikacji oraz słuchu fonematycznego.

„Głoski si, zi, ci, dzi” to grupa dźwięków występujących w języku polskim. Odpowiadają one sekwencjom liter „si”, „dzi”, „zi” i „ci”. Artykulacja tych głosek jest zbliżona do artykulacji głosek „s”, „z”, „c” i „dz”, ale mają one pewne dodatkowe cechy.

Głoska „si” jest artykułowana poprzez zbliżenie i zaciśnięcie przedniej części języka do podniebienia miękkiego, tworzącą dźwięk podobny do „ś”. Podobnie, „dzi” to dźwięk zbliżony do „dź”, gdzie przednia część języka jest zaciśnięta przeciwko podniebieniu miękkim.

„Głoska „zi” jest artykułowana przez zbliżenie i zaciśnięcie środkowej części języka do podniebienia miękkiego, tworząc dźwięk podobny do „ź”. Natomiast „ci” to dźwięk zbliżony do „ć”, gdzie środkowa część języka jest zaciśnięta przeciwko podniebieniu miękkim.

W języku polskim, głoski „si”, „dzi”, „zi”, „ci” są głoskami miękkimi, ponieważ podczas ich artykulacji dochodzi do drgania strun głosowych. Te głoski mogą występować zarówno na początku, w środku, jak i na końcu wyrazów. Przykłady słów z tymi głoskami to: „siła”, „dzień”, „ziemia”, „ciepło”.

Zestaw zawiera dużą liczbę wyrazów, dzięki czemu ćwiczenia są różnorodne i zachęcające do nauki.
Dziecko podczas zadań uczy się rozpoznawać i różnicować oraz wymawiać podobnie brzmiące do siebie głoski, układa je w sylaby, a następnie w wyrazy. Uczy się również rozpoznawać i wskazywać fazy artykulacyjne wyrazu: początek, środek i koniec wyrazu.
Aplikacja oferuje szeroką gamę gier interaktywnych. Za wykonywanie zadań dziecko zdobywa punkty i pochwały, co wzbudza zainteresowanie wśród dzieci i rozwija ich umiejętności.
Program jest efektem wieloletniej pracy i doświadczenia stworzony przez neurologopedę, surdologopedę, pedagoga, doktorantkę Warszawkiego Uniwersytetu Medycznego – Anetę Pakiełę,  

Wersje na PC - Windows i Android (Huawei)

Kod aktywacyjny.

Kod aktywacyjny to unikalny kod, który służy do aktywacji aplikacji. Taki kod można użyć tylko raz. Oznacza to, że po jego użyciu nie będzie można go ponownie wykorzystać.

Gdy chodzi o komputery i telefony, kod aktywacyjny jest zazwyczaj przypisywany do konkretnego urządzenia, na którym zostaje aktywowany. Oznacza to, że po zainstalowaniu i aktywowaniu programu lub usługi na danym urządzeniu, kod staje się związany z tym urządzeniem. Jeśli chcemy używać programu lub usługi na innym urządzeniu, będziemy musieli uzyskać nowy kod aktywacyjny.

Nie dotyczy sklepów App Store i Google Play.