Przejdź do treści
logo gobrain

Darmowe gry online

Klasyfikowanie - trzy różne obrazki

W pierwszym etapie karty należy odpowiednio dobrać parami tak, aby łączył je w związek funkcjonalny, np.: fortepian, harmonijka, gitara to instrumenty. W drugim etapie dziecko ćwiczy pamięć sekwencyjną umiejętność niezbędną do nauki czytania i pisania. Dziecko układa karty według usłyszanego polecenia.
Gra z pakietu „Zabawy logopedyczne – Zestaw 01”.

Różnicowanie głosek - sz, s, ś

Gra testowa sprawdzająca znajomość poznanych głosek:
s, ś, sz…
Gra z pakietu „Zabawy logopedyczne – głoski miękkie”.

Bilard

Dzieci lubią gry na komputerze dzięki tej mogą ćwiczyć naukę dodawania i odejmowania w zakresie do 10-ciu. Oraz proste równania z niewiadomą dzięki temu polubią matematykę.
Gra z pakietu „Mała matematyka”.

Klasyfikowanie - koła

Kształtowanie umiejętności dobierania obrazków według zasady dobierania takich samych obiektów – najprostsza klasyfikacja stymulująca lewą półkulę mózgu po to, aby pobudzić i rozwijać mowę i myślenie. Gra jest okazją do wzbogacenia słownictwa i spostrzegawczości.
Dla maluchów już od 2 roku życia wzwyż.
Gra z pakietu „Kreatywny brzdąc – zestaw 01”

Segregowanie - owoce małe i duże

Gra polegająca na segregowaniu owoców według wielkości. Dzięki segregowaniu dziecko rozpoznaje różnice i podobieństwa między przedmiotami. Taka umiejętność pomaga w matematyce, nauce pisania i czytania. Dodatkowo dziecko uczy się rozpoznawać owoce i ich nazwy. Gra jest okazją do wzbogacania słownictwa.
Gra z pakietu „zabawy logopedyczna – zestaw 2”.

"Aquarium" letters K, G, H, M, N

Wersja angielska gry z pakietu wspomagającego naukę alfabetu. Przydatna też przy nauce języka angielskiego.
Gra z pakietu „Letters K G H M N”.

Phoneme hearing -
Same or different words?

Gra ćwicząca słuch fonemowy – gwarancja efektywnej nauki czytania i pisania oraz prawidłowej wymowy. Wersja w języku angielskim, jej dodatkowym atutem jest możliwość prawidłowej wymowy słówek. Zadaniem dziecka jest wysłuchać różnicę między podobnie brzmiącymi słowami.
Gra z pakietu „Logo Games Vol 02”.